Предсједник Општине Беране Вуко Тодоровић са сарадницима угостио је Звонка Туфегџића, Директора Привредне коморе Србије и Милуна Јовановића помоћника градоначелника града Краљева са својим тимом. Тема састанка била је  разматрање предлога пројекта прекограничне сарадње Србија – Црна Гора, који се заједничким снагама могу реализовати у наредном периоду.

У име Општине Беране, добродошлицу гостима пожелио је предсједник Вуко Тодоровић, нагласивши да је сарадња између Општине Беране и града Краљева на високом нивоу. Сходно томе, изразио је увјерење да ће добре односе између Берана и Краљева учврстити реализацијом пројеката на обострану корист.

Директор Привредне коморе Србије – Регионалне привредне коморе Моравичког и Рашког управног округа Звонко Туфегџић, изразио је захвалност на гостопримству и мишљења је да ће заједничка сарадња донијети бројне користи како граду Краљеву, тако и Општини Беране. Такође, истиче да ће и градоначелник града Краљева подржати овај заједнички пројекат.

 Помоћник директора ЈЕП „Топлана“ Краљево Јован Нешовић, навео је да је предлог пројекта замишљен са циљем размјене искустава, прије свега од стране Општине Беране, са намјером заједничког развоја програма који ће понудити осталим локалним самоуправама у Србији које тренутно немају. Приликом посјете чланова делегације Општине Беране граду Краљеву, створила се идеја о развоју подршке за младе до 35 година, којим ће Општина Беране у значајној мјери помоћи. Предлаже да Општина Беране оствари сарадњу са још једном Општином са којом ће учествовати на овом пројекту, као и сарадњу са неком невладином организацијом, и да ће исто урадити град Краљево са локалном самоуправом из њиховог окружења. Такође, Привредна комора ће једним дијелом допринијети у овом процесу.

Њихова замисао је да они који буду изабрани за учешће у пројекту, морају проћи обуку и да је од изузетне важности ефикасно промовисати програм, те су предложили организовање Сајма добрих идеја како у Црној Гори, тако и у Србији. Планирано је да за око 40 учесника са квалитетним идејама који започињу бизнис, опредијеле средства у износу од 4.000,00€ до 6.000,00€ за набавку опреме, те би на тај начин једним дијелом покушали спрјечавање исељавања младих људи. У нацрту програма наведено је да ће пројекат трајати 24 мјесеца, а јавни позив за учешће очекује се да ће бити расписан током марта или априла мјесеца.

Представници Општине Беране предочили су гостима подстицајне мјере Општине Беране, намијењене омладинском и женском предузетништву и пољопривредним произвођачима.

На састанку је  закључено да се предложени пројекат представља значајан напредак у размјени искустава између Општине Беране и града Краљева. Такође, састанак је отворио простор за сарадњу и заједнички развој програма, а договорени кораци и активности доприносе постизању заједничких циљева. Предложени пројекат прекограничне сарадње о развоју подршке за младе, представља позитиван корак ка развоју предузетништва младих и спречава њихово исељавање.

Састанку су присуствовали, испред Општине Беране, потпредсједници Општине Беране Дамјан Ћулафић и Младен Премовић, ВД секретарке Секретаријата за привреду, развој и инвестиције Маја Ђуришић, менаџер Општине Беране Марко Лалевић, савјетница у Служби предсједника Дијана Ровчанин, савјетници у Секретаријату за привреду, развој и инвестиције Рада Барјактаровић и Иван Ојданић, ипсред делегације Краљева члан Градског вијећа града Краљева ресорно задужен за питања из области заштите животне средине Никола Ђукић, руководитељка Службе за управљање пројектима и локално – економски развој Градске управе града Краљева Мирјана Продановић, помоћник директора ЈЕП „Топлана“ Краљево – Јован Нешовић и стручна сарадница за пројекте Привредне коморе Србије – Регионалне привредне коморе Моравичког и Рашког управног округа Ивана Луковић.