Изложба под називом „Трилогија трансформације“ Анђелије Роглић, академске сликарке из Рашке, отворена је синоћ у Спомен – кући војводе Гавра Вуковића.
Отварајући изложбу, Ирвин Масличић, академски сликар и уредник ликовних програма у Центру за културу казао је да „Трилогија трансформација“ представља путовање које је Роглић започела још од студентских дана и да се кроз то путовање може пратити еволуција стваралаштва умјетнице и фазе развоја кроз које је пролазила.
„То је њена животна прича о времену, спољним утицајима, емотивним стањима, а све кроз ликовно промишљање. Овај аутобиографски концепт интимне поетике са сведеним формама има све одлике апстракције, па га самим тим, треба тумачити као личну исповијест умјетнице, кроз минималистички ликовни језик, језик симбола, гдје се сваки детаљ доживљава као важан“ – нагласио је Масличић.
Уз захвалност Центру за културу Беране за организацију изложбе, Роглић је нагласила да је ово за њу веома емотиван моменат зато што је ово преко двадесет година различитих емоција које је кроз различите фазе и стваралаштва и живота другачије доживљавала и интерпретирала. Њени први радови настали су још 2002. године, у вријеме студентских дана, када се, како је рекла, препознала у свијету апстрактне умјетности.
Анђелија Роглић иза себе има бројне самосталне и групне изложбе, а била је једна од учесница прошлогодишње 14. Међународне ликовне колоније коју организује Центар за културу Беране.
Програм је водила Маја Лутовац, организаторка културно – умјетничких програма у Центру за културу. Љубитељи апстрактне умјетности изложбу могу погледати у наредних мјесец дана.
