У Прибоју су у недељу завршене 55. МОСИ игре, на којима су Беранци освојили укупно 12 медаља, од којих по пет атлетичари и стријелци, а по једну фудбалери и рукометашице.

Током пет такмичарских дана у 12 дисциплина надметало се око 2.300 спортиста из 29 градова са тромеђе Црне Горе, Србије и БиХ.

36808763_265166314217329_640281647039643648_n

Наш најбољи атлетичар Кристијан Матковић освојио је златне медаље у троскоку и скоку у даљ. До шестог узастопног златног одличја је дошао скоком од 14,57 метара. Он је иначе и званични МОСИ првак у тој дисциплини.

36905902_10157064285678881_8797870880970506240_n

Осамнаестогодишња Марија Живковић узела је сребро у трци на 400 метара новим личним рекордом 1.00.65, док је Стефан Колић у скоку у вис освојио треће мјесто и бронзану медаљу. Лазар Живковић, Огњен Марсенић, Стефан Колић и Амар Кујовић заузели су треће мјесто у штафети 4×100.

36726581_263200374413923_1503479088948445184_n

Прве медаље Беранама на МОСИ играма донијели су стријелци Немања Обрадовић, Миљан Девић и Милош Божовић који су освојили екипно. У појединачној конкуренцији Немањи Обрадовићу је припало прво мјесто, трећи пут заредом, Миљану Девићу треће, а четврто Милошу Божовићу.

36829609_263202017747092_3034016673725153280_n

У женској конкуренцији, одлична Беба Дабетић освојила је златну медаљу у гађању серијским ваздушним оружјем. У финалу је забиљежила резултат од 185 кругова и тако одбранила злато од прошле године у Пљевљима, односно прије тога из Рогатици.

Наше представнице су и екипно заузеле прво мјесто. Поред Дабетићеве у тиму су биле још Николина Божовић и Сања Дабетић.

12

Екипа Берана у малом фудбалу заузела је друго мјесто на МОСИ играма, након што су и поред одличне игре и сјајних шанси у финалу поражени минималним резултатом 1:0 од екипе Бајине Баште.

Наши фудбалери, званични вицешампиони, су показали током такмичења одличну тимску игру и заслужено важе за једну од најбољих екипа у Црној Гори. Они су савладали екипе Нове Вароши (3:0), Пљеваља (2:1) и Прибоја (4:0), а ремизирали су са Пожегом (1:1).

Што се тиче голгетерског учинка, три гола је постигао Бошко Болевић, а по два Војислав Бојовић и Лазар Ћулафић, док су се по једном у стријелце уписали Александар Бојовић, Ђуро Милановић и Иван Асановић.

Поред њих треба истаћи и играче Васа Дубака, Николу Ћојбашића и Миљана Лутовца, као и голмане Игора Асановића, Немању Нововића и Хариса Аговића који су на пет мечева примили три гола.

13

Рукометашице Берана су освојиле треће мјесто на такмичењу пошто су убједљиво савладале Прибој резултатом 22:9.

Најефикасније у побједничком тиму биле су: Илда Рамусовић, Сашка Давидовић, Сара Гугач, Анастасија Марсенић и Лабуда Симоновић. Беранке су у такмичењу биле боље од Новог Пазара, а у неизвјесним утакмицама поражене од Рогатице и Пријепоља.

Без медаље су остали кошаркаши који су по коментарима стручњака показали завидно играчко умијеће и чије вријеме тек долази, док су се риболовци морали задовољити осмим мјестом.

Током трајања МОСИ, Прибој је имао и богат културно забавни програм, у оквиру којег су на градском тргу грађане, посјетиоце и такмичаре забављали Сергеј Ћетковић, Лексингтон бенд, Џенан Лончаревић и Халид Бешлић. Општина Соколац, домаћин следећих МОСИ 2019, одржала је своју промоцију у хотелу Лим. МОСИ је био и у знаку првог Евро купа и меморијала „Алекса Којадиновић“ на слалом стази „Лим центар“.