U Sokocu su juče završene 56. Međuopštinske omladinske sportske igare (MOSI), na kojima su Beranci osvojili ukupno trinaest medalja. Fudbaleri su osvojili titulu šampiona. Strijelci su uzeli četiri zlatne i dvije srebrne medalje, dok je stoniteniserima pripala jedna srebrna i jedna bronzana medalja. Atletičari su se okitili sa jednim zlatom i dva srebra, a šahisti su bili bronzani.

završene 56. mosi berane

Tokom pet takmičarskih dana u dvanaest disciplina nadmetalo se više od 2.000 sportista iz 27 opština sa tromeđe Crne Gore, Srbije i BiH.

U muškoj konkurenciji, u generalnom plasmanu, sportisti Berana sa osvojenih 575 bodova su bili treći. Sokolac je bio prvi sa 914 bodova, a druga Pljevlja sa 697 bodova.

„Čestitam svima onima koji su osvojili medalje, a takođe i onima kojima je falilo malo sportske sreće da ostvare isto. Ove godine u odnosu na prošle MOSI iz Priboja uzeli smo medalju više što je moramo se složiti veliki uspjeh naših sportista“, kazao je sekretar Goran Folić i dodao da će Opština Berane i resorni sekretarijat za sport nastaviti da pružaju podršku razvoju sporta u našem gradu.

Ekipa Berana u malom fudbalu zvanični je šampion MOSI osvajanjem zlata u Sokocu. Naši fudbaleri su u finalu savladali Pljevlja rezultatom 2:1. Prije toga su u grupi B pobijedili Srebrenicu, Novu Varoš i Požegu, da bi potom u polufinalnoj utakmici bili bolje od ekipe Plužina (2:0).

Što se tiče golgeterskog učinka, osam golova je postigao Vojislav Bojović – koji je ujedno i najbolji strijelac takmičenja, tri Ivan Asanović, po dva Đuro Milanović, Bojan Jokanović i Lazar Ćulafić.

Osvajači zlatne medalje i šampionskog trofeja su Nikola Čojbašić, Igor Asanović,Miloš Radunović, Nemanja Novović, Ivan Asanović, Lazar Ćulafić, Miljan Lutovac, Bojan Jokanović i Rajko Dabetić.

Prvu medalju Beranama na igrama donijela je streljašica Svetislavka – Beba Đurašković. Ona je osvojila zlato i ujedno postavila novi rekord od 185 krugova.

Zajedno sa Bebom Dabetić i Nikolinom Božović u gađanju vazdušnom puškom, zauzela je prvo mjesto u ekipnoj konkurenciji.

Beranke su tako peti put zaredom bile najbolje na MOSI i na taj način odbranile titulu od prošle godine iz Priboja.

U muškoj konkurenciji Miljan Dević je uzeo zlatnu medalju, Miloš Božović srebrnu, a Nemanja Obradović – inače trostruki šampion igara, ovoga puta je završio kao petoplasirani.

Muškarci su četvrtu godinu zaredom osvojili zlato u ekipnoj konkurenciji na MOSI, postavivši ujedno i novi rekord.

Paraolmpijac Milan Đinović osvojio je drugo mjesto i srebrnu medalju u streljaštvu na Para MOSI. Naš predstavnik je pogodio 168 krugova, što je bio jedan krug manje u odnosu na prvoplasiranog takmičara iz Sokoca.

Atletičari su se okitili sa jednom zlatnom i dvije srebrne medalje.

Filip Ištanović, dvostruki šampion ateltskog mitinga u Beranama, uzeo je zlato na MOSI u trci na 100 metara, sa rezultatom 10.93.

Marija Živković je, iako pod povredom, bila srebrna na 400 metara.

Borislav – Boro Anđić, osvojio je srebrnu medalju u bacanju kugle na Para MOSI. On je do pobjedničkog postolja došao hicem od 11,88 metara.

Naši stonoteniseri su na 56. MOSI prikazali odlične mečeve, osvojivši dvije medalje – muškarci srebrnu, a djevojke bronzanu.

Momcima je za dlaku izmaklo zlato jer su od njih u finalu bili bolji Bjelopoljci sa 4:3, dok su djevojke zauzele treće mjesto u konačnom plasmanu pobjedivši ekipu Nove Varoši, rezultatom 4:1.

Srebrni momci su: Irfan Čekić, Bojan Cubović, Nikola Dobrašinović i Veljko Đurković.

Bronzane djevojke su: Saša Vuletić, Suzana Milošević, Jovana Račić, Martina Ostojić i Marija Guberinić.

Šahisti Berana u sastavu Željko Obadović, Vojislav i Ilija – Kile Ivanović, Ivan Radić, Slavko Petrović i Aleksandar Cimbaljević, osvojili su bronzanu medalju na 56. MOSI u Sokocu, u konkurenciji od jedanaest ekipa.

Petnaestogodišnji Ognjen Marsenić na MOSI je u trci na 200 metara postavio novi rekord Crne Gore – rezultatom 23,49 sekundi što je za 63 stotinke više u odnosu na dosadašnji, koji je star skoro dvadeset godina.

Rukometaši su zauzeli su četvrto mjesto, samo ih je gol dijelio od medalje.

Beranci su u grupi bili bolji od od Požege (29:21) i Sokoca (24:19), a poraženi su od Prijepolja (13:8). U razigravanju za četvrto mjesto savladali su Bijelo Polje (30:22) i Pljevlja službenim rezultatom 10:0.

Za Berance su igrali: Nemanja Popović, Danilo Došljak, Filip Babović, Nikola Čukić, Nemanja Marsenić, Filip Marsenić, Luka Došljak, Eris Adrović, Amel Šuntić i Đorđe Folić.

Treneri su Milan Novović i Velibor Obradović.

Maša i Lazar

Ognjen Marsenić je bio četvrti na 100 metara, a Marija Živković peta na 800 metara. U skoku udalj Nevena Dobrašinović je zauzela osmo mjeseto. Maša Bubanja bila deveta u ovoj discpilni, a u trci na stotinu metara sa preponama sedma. Lazar Živković je bacanju kugle bio sedmi.

Za najbolje sportiste 56. MOSI proglašeni su sportisti iz Sokolca, atletičarka Mladena Petrušić sa osvojene 4 zlatne medalje i atletičar Stefan Ćuković sa 2 osvojena zlata.

Tokom trajanja MOSI, Sokolac je imao bogat muzički program, u okviru kojeg su na gradskom trgu građani i gosti sa strane mogli da uživaju u kincertima zvijezda poput Dženana Lončarevića, Aca Pejovića, Aleksandre Prijović i Peđe Medenice.

Naredne MOSI održavaju se u Novoj Varoši.