У Сокоцу су јуче завршене 56. Међуопштинске омладинске спортске игаре (МОСИ), на којима су Беранци освојили укупно тринаест медаља. Фудбалери су освојили титулу шампиона. Стријелци су узели четири златне и двије сребрне медаље, док је стонитенисерима припала једна сребрна и једна бронзана медаља. Атлетичари су се окитили са једним златом и два сребра, а шахисти су били бронзани.

završene 56. mosi berane

Током пет такмичарских дана у дванаест дисциплина надметало се више од 2.000 спортиста из 27 општина са тромеђе Црне Горе, Србије и БиХ.

У мушкој конкуренцији, у генералном пласману, спортисти Берана са освојених 575 бодова су били трећи. Соколац је био први са 914 бодова, а друга Пљевља са 697 бодова.

„Честитам свима онима који су освојили медаље, а такође и онима којима је фалило мало спортске среће да остваре исто. Ове године у односу на прошле МОСИ из Прибоја узели смо медаљу више што је морамо се сложити велики успјех наших спортиста“, казао је секретар Горан Фолић и додао да ће Општина Беране и ресорни секретаријат за спорт наставити да пружају подршку развоју спорта у нашем граду.

Екипа Берана у малом фудбалу званични је шампион МОСИ освајањем злата у Сокоцу. Наши фудбалери су у финалу савладали Пљевља резултатом 2:1. Прије тога су у групи Б побиједили Сребреницу, Нову Варош и Пожегу, да би потом у полуфиналној утакмици били боље од екипе Плужина (2:0).

Што се тиче голгетерског учинка, осам голова је постигао Војислав Бојовић – који је уједно и најбољи стријелац такмичења, три Иван Асановић, по два Ђуро Милановић, Бојан Јокановић и Лазар Ћулафић.

Освајачи златне медаље и шампионског трофеја су Никола Чојбашић, Игор Асановић,Милош Радуновић, Немања Нововић, Иван Асановић, Лазар Ћулафић, Миљан Лутовац, Бојан Јокановић и Рајко Дабетић.

Прву медаљу Беранама на играма донијела је стрељашица Светиславка – Беба Ђурашковић. Она је освојила злато и уједно поставила нови рекорд од 185 кругова.

Заједно са Бебом Дабетић и Николином Божовић у гађању ваздушном пушком, заузела је прво мјесто у екипној конкуренцији.

Беранке су тако пети пут заредом биле најбоље на МОСИ и на тај начин одбраниле титулу од прошле године из Прибоја.

У мушкој конкуренцији Миљан Девић је узео златну медаљу, Милош Божовић сребрну, а Немања Обрадовић – иначе троструки шампион игара, овога пута је завршио као петопласирани.

Мушкарци су четврту годину заредом освојили злато у екипној конкуренцији на МОСИ, поставивши уједно и нови рекорд.

Параолмпијац Милан Ђиновић освојио је друго мјесто и сребрну медаљу у стрељаштву на Пара МОСИ. Наш представник је погодио 168 кругова, што је био један круг мање у односу на првопласираног такмичара из Сокоца.

Атлетичари су се окитили са једном златном и двије сребрне медаље.

Филип Иштановић, двоструки шампион ателтског митинга у Беранама, узео је злато на МОСИ у трци на 100 метара, са резултатом 10.93.

Марија Живковић је, иако под повредом, била сребрна на 400 метара.

Борислав – Боро Анђић, освојио је сребрну медаљу у бацању кугле на Пара МОСИ. Он је до побједничког постоља дошао хицем од 11,88 метара.

Наши стонотенисери су на 56. МОСИ приказали одличне мечеве, освојивши двије медаље – мушкарци сребрну, а дјевојке бронзану.

Момцима је за длаку измакло злато јер су од њих у финалу били бољи Бјелопољци са 4:3, док су дјевојке заузеле треће мјесто у коначном пласману побједивши екипу Нове Вароши, резултатом 4:1.

Сребрни момци су: Ирфан Чекић, Бојан Цубовић, Никола Добрашиновић и Вељко Ђурковић.

Бронзане дјевојке су: Саша Вулетић, Сузана Милошевић, Јована Рачић, Мартина Остојић и Марија Губеринић.

Шахисти Берана у саставу Жељко Обадовић, Војислав и Илија – Киле Ивановић, Иван Радић, Славко Петровић и Александар Цимбаљевић, освојили су бронзану медаљу на 56. МОСИ у Сокоцу, у конкуренцији од једанаест екипа.

Петнаестогодишњи Огњен Марсенић на МОСИ је у трци на 200 метара поставио нови рекорд Црне Горе – резултатом 23,49 секунди што је за 63 стотинке више у односу на досадашњи, који је стар скоро двадесет година.

Рукометаши су заузели су четврто мјесто, само их је гол дијелио од медаље.

Беранци су у групи били бољи од од Пожеге (29:21) и Сокоца (24:19), а поражени су од Пријепоља (13:8). У разигравању за четврто мјесто савладали су Бијело Поље (30:22) и Пљевља службеним резултатом 10:0.

За Беранце су играли: Немања Поповић, Данило Дошљак, Филип Бабовић, Никола Чукић, Немања Марсенић, Филип Марсенић, Лука Дошљак, Ерис Адровић, Амел Шунтић и Ђорђе Фолић.

Тренери су Милан Нововић и Велибор Обрадовић.

Маша и Лазар

Огњен Марсенић је био четврти на 100 метара, а Марија Живковић пета на 800 метара. У скоку удаљ Невена Добрашиновић је заузела осмо мјесето. Маша Бубања била девета у овој дисцпилни, а у трци на стотину метара са препонама седма. Лазар Живковић је бацању кугле био седми.

За најбоље спортисте 56. МОСИ проглашени су спортисти из Соколца, атлетичарка Младена Петрушић са освојене 4 златне медаље и атлетичар Стефан Ћуковић са 2 освојена злата.

Током трајања МОСИ, Соколац је имао богат музички програм, у оквиру којег су на градском тргу грађани и гости са стране могли да уживају у кинцертима звијезда попут Џенана Лончаревића, Аца Пејовића, Александре Пријовић и Пеђе Меденице.

Наредне МОСИ одржавају се у Новој Вароши.