Učenici Gimnazije „Panto Mališić“ osvojili su prvo mjesto u ekipnoj konkurenciji i bili najbolji u štafeti na nedavno završenom opštinskom školskom takmičenju u atletici i time ostvarili  plasman na regionalno, koje će biti održano u ponedeljak, 15. aprila u 10.00 sati na gradskom stadionu.

Opštinsko takmičenje u atletici za učenike osnovnih i srednjih škola u organizaciji Opštine Berane, Crnogorskog školskog saveza i uprava škola sa područja opštine održano je gradskom stadionu.

Pobjednici Opštinskog školskog takmičenja u pojedinačnoj konkurenciji učenika osnovnih škola, koji su se plasirali na Regionalno takmičenje, su:

  • Ognjen Marsenić (OŠ „Vuk Karadžić“), 100 m;
  • Maja Bubanja (OŠ „Vuk Karadžić“), 100 m;
  • Drago Popović (OŠ „Vuk Karadžić“), 400 m;
  • Teodora Popović (OŠ „Radomir Mitrović“), 400 m;
  • Almir Piljević (OŠ „Vukašin Radunović“), skok u dalj;
  • Nevena Dobrašinović (OŠ „Vuk Karadžić“), skok u dalj;
  • Janko Prole (OŠ „Radomir Mitrović“), bacanje kugle;
  • Ana Barjaktarović (OŠ „Radomir Mitrović“), bacanje kugle.

Pobjednici Opštinskog školskog takmičenja u pojedinačnoj konkurenciji učenika srednjih škola, koji su se plasirali na Regionalno takmičenje, su:

  • Haris Tiganj (Gimnazija „Panto Mališić“), 100 m;
  • Nikoleta Spalević (SSŠ „Vukadin Vukadinović“), 100 m;
  • Lazar Živković (Gimnazija „Panto Mališić“), 400 m;
  • Jelena Đukić (Gimnazija „Panto Mališić“), 400 m;
  • Petar Osmajlić (Gimnazija „Panto Mališić“), 800 m;
  • Olivera Čejović (Gimnazija „Panto Mališić“), 800 m;
  • Anđela Obradović (Srednja stručna škola), skok u dalj;
  • Adnan Uković (Gimnazija „Panto Mališić“), skok u dalj;
  • Martin Juhas (SSŠ „Vukadin Vukadinović“), skok u vis;
  • Ivana Šćekić (Gimnazija „Panto Mališić“), skok u vis;
  • Savo Radovanić (Gimnazija „Panto Mališić“), bacanje kugle;
  • Jelena Šekularac (SSŠ „Vukadin Vukadinović“), bacanje kugle;

U generalnom plasmanu, u ekipnoj konkurenciji i u štafeti 4 X 100 metara, najbolji su bili učenici Gimnazije „Panto Mališić“.