У организацији општинског Секретаријата за спорт, културу, младе и сарадњу са НВО и Општинског школског савеза, данас је у великој сали СО Беране уприличена додјела пехара и диплома ученицима основних и средњих школа, са подручја наше општине, за остварене резултате на новогодишњем школском спортском турниру.

Предсједник општине, Драгослав Шћекић честитао је ученицима на постигнутом успјеху који су остварили на турниру.

„Општина ће наставити и убудуће да ради на унапређењу и развоју школског спорта јер ваши резултати и посвећеност говоре у прилог томе“, казао је предсједник.

Награде најбољима уручили су потпредсједник општине Раде Каљајић и ресорни секретар Зоран Јојић.

Мали фудбал основне школе мушкарци:

1) ЈУОШ ,,Вукашин Радуновић”
2) ЈУОШ ,,Вук Караџић”
3) ЈУОШ ,,Доња Рженица”
4) ЈУОШ ,,Радомир Митровић”
5) ЈУОШ ,,Полица”

Мали фудбал средње школе мушкарци:

1) ЈУ Средња медицинска школа ,, Др Бранко Зоговић”
2) ЈУ ,,Средња стручна школа”
3) ЈУ Гимназија ,,Панто Малишић”
4) ЈУ ССШ ,,Вукадин Вукадиновић”

Кошарка основне школе мушкарци:

1) ЈУОШ ,,Вук Караџић”
2) ЈУОШ ,,Вукашин Радуновић”
3) ЈУОШ ,,Радомир Митровић ‘’

Кошарка средње школе мушкарци:

1) ЈУ Гимназија ,,Панто Малишић”
2) ЈУ Средња медицинска школа ,, Др Бранко Зоговић”
3) ЈУ ССШ ,,Вукадин Вукадиновић ”
4) ЈУ ,,Средња стручна школа”

Одбојка (основне школе дјевојке):

1) ЈУОШ ,,Вукасин Радуновић”
2) ЈУОШ ,,Вук Караџић”

Одбојка (средње школе дјевојке):

1) ЈУ Средња медицинска школа ,,Др Бранко Зоговић”
2) ЈУ ,,Средња стручна школа”
3) ЈУ Гимназија ,, Панто Малишић”
4) ЈУССШ ,,Вукадин Вукадиновић’’

Рукомет (основне школе дјевојке):

1) ЈУОШ ,,Вук Караџић”
2) ЈУОШ ,,Вукашин Радуновић”

Рукомет (средње школе дјевојке):

1) ЈУ Средња медицинска школа ,,Др Бранко Зоговић”
2) ЈУ Гимназија ,,Панто Малишић”

Стрељаштво екипно мјешовито (основне школе):

1) ЈУОШ ,,Радомир Митровић”
2) ЈУОШ ,,Вукасин Радуновић”

Стрељаштво појединачни пласман ( основне школе, дјевојке):

1) Балевић Мина – ЈУОШ,,Вукасин Радуновић”
2) Аговић Леа – ЈУОШ,,Радомир Митровић”
3) Јукић Ксенија – ЈУОШ,,Вукасин Радуновић”

Стрељаштво појединачни пласман ( основне школе, мушкарци):

1) Девић Миљан – ЈУОШ,,Радомир Митровић”
2) Лабудовић Милета – ЈУОШ,,Радомир Митровић”
3) Стефановић Андреј – ЈУОШ,,Вукашин Радуновић”

Стрељаштво екипно мјешовито (средње школе):

1) ЈУССШ ,,Вукадин Вукадиновић’’
2) ЈУ Гимназија ,,Панто Малишић”
3) ЈУ Средња медицинска скола ,, Др Бранко Зоговић”
4) ЈУ ,,Средња стручна школа”

Стрељаштво појединачни пласман ( средње школе, дјевојке):

1) Дабетић Беба – ЈУ Средња медицинска скола,, Др Бранко Зоговић”
2) Јеврић Лидија – ЈУ Средња медицинска скола,, Др Бранко Зоговић”
3) Дабетић Сања – ЈУ Гимназија ,,Панто Малишић”

Стрељаштво појединачни пласман (средње школе, мушкарци):

1) Обрадовић Немања – ЈУССШ,,Вукадин Вукадиновић’’
2) Пауновић Лазар – ЈУССШ,,Вукадин Вукадиновић’’
3) Дробњак Ратко – ЈУ Гимназија ,,Панто Малишић”

Шах екипно пласман (основне школе, комбиновано):

1) ЈУОШ ,,Вукашин Радуновић” и ЈУОШ,,Радомир Митровић” (дијеле прво мјесто)

Шах екипно пласман ( средње школе, комбиновано )

1) ЈУ Средња медицинска школа,, Др Бранко Зоговић”
2) ЈУ Гимназија ,, Панто Малишић”
3) ЈУ ,,Средња стручна школа”
4) ЈУССШ ,,Вукадин Вукадиновић’’

Организацију турнира су помогли и следећи спортски клубови: ОКК „Иванград 2016″, КК „Лим“, ОК „Иванград“, РК „Беране 2003″, ФК „Беране“, Стрељачки клуб Беране и Шаховски клуб Беране.

Координатор новогодишњег турнира био је Владимир Асановић, савјетник за школски спорт у Општини Беране, док се улози медијатора током додјеле награда нашла Јелена Божовић, савјетница за културу.

Након званичног дијела организован је коктел у просторијама општинског бифеа.

print